Pamiętacie post o spadających gwiazdach? Jak już wiecie, Perseidy to jeden z najliczniejszych rojów, który można oglądać w ciągu roku. W nocy 12-13 sierpnia przypada ich maksimum.

W związku z tym zapraszamy do wspólnego liczenia „spadających gwiazd”! Obserwacje prowadzić można z każdego miejsca, gdzie tylko sprzyja nam pogoda.

We Wrocławiu zapraszamy Was na spotkanie połączone z obserwacjami nieba z WTMA:

Kochani miłośnicy kosmosu!
W tym roku na oglądanie Perseid zapraszamy w sobotę 12 sierpnia od godz 21.00 na Plażę HotSpot przy ul. Wejherowskiej 34, z którym wspólnie organizujemy to wydarzenie.

Opowiemy Wam na czym polega zjawisko astronomiczne jakim są tak zwane „spadające gwiazdy” oraz o tym co będzie można jeszcze zobaczyć przez teleskopy przy dobrej pogodzie. Królować na niebie będą Saturn – Król pierścieni, Jowisz tuż nad horyzontem, oraz Księżyc, którego podziwiać będziemy mogli dopiero po 22.30. Chętnym opowiemy co widać w dalekim kosmosie, a każdy będzie mógł zajrzeć przez nasze teleskopy. Kto chętny, może przynieść również swój sprzęt.

Będą czekały na Was leżaki i specjalnie przygotowane drinki w barze. Przynieście ze sobą coś ciepłego do ubrania, bo noc zapowiada się długa … oby tylko nie było za dużo chmur.

My także tam będziemy!

Udanych łowów!