Pokaz to wyjątkowa okazja, aby zmierzyć się z prawami natury poprzez obserwacje eksperymentów. Podczas pokazów przedstawimy Państwu fascynujące doświadczenia, które obrazują bardzo podstawowe prawa natury, np. napięcie powierzchniowe czy gęstość i równocześnie opowiemy różne ciekawostki związane z danym tematem.

Pokazy są kierowane do wszystkich, którzy fascynują się magią nauki. Długość trwania pokazu zależy od wybranego tematu oraz od Państwa życzenia. Istnieje możliwość wcześniejszego uzgodnienia tematyki dla pokazów indywidualnych.

Tematy prelekcji są przygotowywane indywidualnie zgodnie z zadaną przez klienta tematyką. Przygotowujemy wykłady z pokazami z zakresu astronomii, chemii oraz niektórych zagadnień biologicznych. Dotychczas przeprowadziliśmy wiele prelekcji, z których najciekawsze to:

Chemiczne ogrody

Ten eksperyment wydaje się prosty, a przy tym bardzo efektowny: do odpowiedniego roztworu należy wrzucić małe kryształki, by po chwili podziwiać wyrastające z nich niesamowite gałązki, łodygi, drzewa i kwiaty. Co może wynikać z takich doświadczeń? Czy należy je traktować jako zwykłą zabawę i podziwiać ich piękno, czy można się z nich czegoś nauczyć?

Magiczna chemia

Chemia otacza nas każdego dnia, nawet jeśli staramy się o tym nie pamiętać. Niektórym może się to źle kojarzyć, ale my podczas tego pokazu udowodnimy, że chemia to także zabawa! Przedstawimy Państwu bardzo efektowne, kolorowe i niezwykłe eksperymenty, które wprawią w zachwyt nawet najbardziej zatwardziałych przeciwników tej dziedziny nauki.

Historia podboju Kosmosu

Zobaczyć niewidzialne

Wykład poświęcony spektroskopii, nauce, która umożliwia współcześnie badania na poziomie atomowym oraz odległej materii kosmicznej. Oprócz przedstawienia podstaw tej wyjątkowej nauki zaprezentujemy także Państwu zastosowanie spekroskopii w różnych dziedzinach nauki, od chemii po astronomię.

Życie we Wszechświecie

Astrobiologia to nauka interdyscyplinarna, łącząca w sobie zagadnienia chemii, fizyki i astronomii. Podczas wykładu odbędziemy podróż przez wszystkie te dziedziny, aby zrozumieć istotę problemu życia pozaziemskiego.

Dwutlenek węgla – wróg czy przyjaciel? 

Powstaje w szeregu procesów chemicznych i energetycznych jako uciążliwy produkt. Mówi się, że jest gazem cieplarnianym – a mało kto wie, że w ogólnym rozrachunku ma mniejszy wpływ na efekt cieplarniany niż para wodna – gaz, którego byśmy o to nie podejrzewali. A zatem – wróg, czy przyjaciel.

Życiodajna substancja

Woda jako wyjątkowa pod wieloma względami substancja zapewniająca życie zasługuje na specjalną uwagę. Charakteryzuje się bardzo unikalnymi właściwościami, które pokażemy i o których opowiemy w trakcie pokazu. Ponadto warto pamiętać, jak bardzo jest ważna w naszym życiu.

Cztery  żywioły

Woda, powietrze, ziemia i ogień – cztery żywioły związane z ludźmi od prehistorii, każdy z nich charakteryzuje się innymi właściwościami. W trakcie pokazów za pomocą różnego rodzaju eksperymentów przedstawimy kilka najważniejszych cech każdego z nich.

Domowe laboratorium

Za pomocą przedmiotów codziennego użytku znajdujących się w każdym domu, jak żel pod prysznic czy miód, można uzyskać ciekawe efekty i wyjaśnić podstawowe właściwości materii, np. gęstość. Każdy z przedstawionych eksperymentów można z powodzeniem powtórzyć we własnym domu.

 

Wszystkie ceny ustalane są indywidualnie na zapotrzebowanie klienta, ze względu na odczynniki potrzebne do wykonania pokazu.

W celu zarezerwowania pokazu z listy lub indywidualnego  na wybrany przez Państwa temat zapraszamy do kontaktu.